Terenska nastava u Zagrebu

Autor: Emina Gudelj, 4. 5. 2012.

18. travnja održana je terenska nastava u Zagrebu. Izvješća učenika možete pročitati u nastavku, a slike pogledati ovdje.

Terenska nastava u Zagrebu

Dana 18. travnja održana je terenska nastava u Zagrebu. Na terenskoj nastavi su bili učenici sedmih razreda Oš Vukovina, CD turnusa. U jutro smo došli u školu i imali prva dva sata nakon čega smo busom krenuli u Zagreb. Nakon dolaska zaputili smo se u Muzej grada Zagreba gdje smo vidjeli i čuli razne zanimljivosti o gradu Zagrebu. Kada smo završili razgledavanje, odšetali smo na šetalište Josipa Juraja Strossmayera. Tamo smo napunili baterije i krenuli dalje. Naša sljedeća stanica bio je Hrvatski povijesni muzej. Ondje smo čuli nešto više o Domovinskom ratu i žrtvama rata. Poslije ovog zanimljivog muzeja zaputili smo se u Hrvatski prirodoslovni muzej. U njemu smo vidjeli razne minerale i preparirane životinje. Nakon ovog najznaimljivijeg, a ujedno i poslijednjeg, muzeja krenuli smo do Zagrebačke katedrale i tamo pričekali autobus. Na kraju nas je autobus odveo u naša sela, a mi smo umorni došli kućama i odmah zaspali.

Ana Cvetnić, 7.e

Terenska nastava u Zagrebu

18. travnja učenici sedmih razredia, CD turnusa, išli su na terensku nastavu u Zagreb. Posjetili smo tri muzeja: Hrvatski povijesni muzej, Muzej grada Zagreba i Prirodoslovni muzej. Prvo smo posjetili Hrvatski povijesni muzej gdje je bilo jako zanimljivo. Mnogo smo toga naučili o Domovinskom ratu i vidjeli razne zanimljivosti, ali i čuli o brojnim strahotama koje su se tijekom rata događale. Nakon toga smo odšetali u Muzej grada Zagreba gdje smo slušali priču o ujedinjenu Kaptola i Gradeca, o Zlatnoj buli i mnogim drugim zanimljivostima. Nakon stanke smo odšetali do meni najzanimljivijeg Hrvatskog prirodoslovnog muzeja. U prvom djelu muzeja izložene su životinje. Vidjeli smo morske pse, ražu i još brojne stvari vezane uz morski svijet. U sljedećem dijelu bile su ptice, vidjeli smo noja, papigu, fazana, predivnog labuda i druge prekrasne ptice. Nakon dijela biologije na red je došao dio kemije. U tom dijelu saznali smo kako nastaju minerali i odakle dolaze. Uslikala sam sve zanimljive minerale, dijamante,  pa čak i zlato. Minerali dolaze iz gotovo svih zemalja, ali mnogo njih iz Hrvatske. Kada smo izašli iz muzeja bili smo umorni, ali tu nije bio kraj jer smo otišli do Zagrebačke katedrale. Tamo smo još malo jeli, a moje prijateljice i ja hranile smo golubove koji su nas slijedili. Kada smo završili sa stankom krenuli smo na autobus i veselo krenuli kućama. Ova terenska nastava bila je poučna i zanimljiva i sigurno će mi ostati u lijepom sjećanju.

Kristina Novosad, 7.d

« Svibanj 2024 »