LiDraNo

Poštovani,

smotra LiDraNo 2023. za osnovne škole s područja Grada Velike Gorice i općina Pokupsko, Kravarsko i Orle održat će se u organizaciji Osnovne škole Vukovina  8. veljače 2023. godine u Područnoj školi Buševec i Društvenom domu Buševec.

Gradsko-općinska smotra LiDraNo 2023.

U Buševcu je 8. veljače 2023., u organizaciji OŠ Vukovina, održana Gradsko-općinska smotra LiDraNo. U smotri je sudjelovalo svih 10 osnovnih škola s velikogoričkog područja – OŠ Nikole Hribara, OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Eugena Kumičića, OŠ Pokupsko, OŠ Slavka Kolara, Kravarsko, OŠ Šćitarjevo, OŠ Jurja Habdelića, OŠ Novo Čiče, OŠ Velika Mlaka i OŠ Vukovina. Susret je započeo scenskim nastupima, nakon čega su povjerenstva za literarni, dramski i novinarski izraz prosuđivala radove. Za okruglim stolovima komentirali su se ponajbolji radovi te su povjerenstva predložila radove i nastupe za županijsku smotru.

Pojedinačni scenski nastupi

Za pojedinačni scenski nastup predloženi su David Juvan (8. razred), OŠ Slavka Kolara, Kravarsko (Prvi sudar, Zlatko Krilić), mentorica Josipa Gršetić; Marija Malčić (2. razred), OŠ Eugena Kvaternika (Voćka poslije kiše, Dobriša Cesarić), mentorica Marina Mužek i Mateo Quinn Brozičević (5. razred), OŠ Jurja Habdelića (Svašta u mojoj glavi, Miro Gavran), mentorica Ema Berger.

Skupni scenski nastupi

Dramska skupina (2. – 6. razred), OŠ Vukovina (Sladoledar, Natalija Bobesić), mentorica Natalija Bobesić predložena je u kategoriji skupnih scenskih nastupa za županijsku smotru.

Novinarski rad

Petra Melvin Cruickshank, 3000 nautičkih milja do ostvarenja snova (7. razred, OŠ Nikole Hribara, mentorica Dorotea Štuban) predložena je u kategoriji novinarski rad za županijsku smotru.

Predloženi literarni radovi

Lara Domitrović, Pogled z obloka (6. razred, OŠ Slavka Kolara, Kravarsko, mentorica Josipa Gršetić); Rafaela Medved, Moje ljubavi (6. razred, OŠ Eugena Kumičića, mentorica Ivana Kolarić); Emily Osmanagić, Neprijatelj knjiga (6. razred, OŠ Nikole Hribara, mentorica Dorotea Štuban); Nika Tomić, Bilješke jedne osmašice (8. razred, OŠ Velika Mlaka, mentor Tomislav Begić) i Marin Rožić, Lopta (6. razred, OŠ Vukovina, mentorica Zrinka Hačić) predloženi su u kategoriji literarni radovi za županijsku smotru koja će se održati u Svetoj Nedelji.

Svim učenicima i njihovim mentorima želimo puno uspjeha!

U nastavku pogledajte galeriju slika, a više pročitajte na stranicama portala vgdanas.