Posjet gradskoj knjižnici

Autor: Ratimira Ajduk, 1. 12. 2011.

Posjet Gradskoj knjižnici

Šesti razredi OŠ Vukovina posjetli su Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica. Nekima je to bio prvi posjet ovoj knjižnici, ali većina ih je tu već posuđivala knjige.

Posjet Gradskoj knjižnici

U knjižnici nas je toplo dočekala knjižničarka. Naučila nas je kako se trebamo odnositi prema knjigama, kako ih trebamo čuvati i što učiniti ako knjigu slučajno oštetimo ili izgubimo. Objasnila je kako su knjige označene. Naučili smo što znače slova i brojke na poleđini knjiga. Uputila nas je kako ih možemo posuditi i vratiti. Pokazala je i sasvim nove knjige, zatim dobro očuvane starije knjige, kao i one knjige koje su oštećene zbog ljudske nebrige i nepažnje. Najviše su nam se svidjele nove 3D knjige – o dinosaurima, vilama, Egiptu...

Prostor knjižnice lijepo je uređen. Ako smo učlanjeni u knjižnicu, u njoj možemo pisati domaću zadaću ili referate za školu. Možemo se služiti literaturom koja se ne smije iznositi van knjižnice. Isto tako, možemo igrati igrice na računalu ili pretraživati internet.

Saznali smo da se jednom mjesečno u knjižnici održavaju razne radionice u kojima i mi možemo sudjelovati.

Svima se svidio ovaj posjet i saznali smo mnogo korisnih informacija.

Josipa Martinčić, 6.d

Patrik Kovačić, 6.e