Dan inovacija "STEMwaves" Škole budućnosti

Autor: Marinela Rebić, 19. 6. 2023.

Učenici OŠ Vukovina sudjelovali su 17. lipnja na završnom događaju ovogodišnje sezone Škole budućnosti pod nazivom "Dani inovacija - STEMwaves".

Ova jednodnevna konferencija o inovacijama u podučavanju informatike i robotike održana je na modernom kampusu Alpha Centauri tvrtke Infobip koja je, uz STEMI i A1 Hrvatska, nositelj projekta Škole budućnosti. Uz brojne izlagače i sponzore iz svijeta tehnologije te igre i izazove za sudionike predstavljeni su najuspješniji uratci iz kategorija robotike, umjetne inteligencije i IoT (Internet od Things) te njihova raznolika primjena od poljoprivrede do pomaganja udrugama civilnog društva. Održana su i predavanja stručnjaka u sklopu serije GOAT (Greatest od all tech) Talks na temu virtualne i proširene stvarnosti, dizajna igara te proizvodnje i uporabe poluvodiča.

Tijekom ove školske godine i naši su se učenici upoznali sa Hexapodom, robotom kojeg su samostalno sastavili, kalibrirali te napisali program kako bi naš robot zaplesao.

Na završnoj konferenciji smo svi zajedno imali priliku vidjeti nevjerojatne projekte drugih timova i diviti se njihovim kreativnim rješenjima. Bila je to inspiracija koja će nas pratiti u budućim izazovima i poticaj da i dalje rastemo i razvijamo se.

Marinela Rebić, učiteljica Informatike

« Svibanj 2024 »