Projekt „Daroviti i marljivi“

Autor: Marinela Rebić, 8. 12. 2022.

Daroviti i marljivi ime je naše učeničke zadruge, ali to je ujedno i naziv novog školskog projekta. Cilj projekta je poticanje i prepoznavanje darovitosti kod učenika te stvaranje ozračja u kojem će se darovitima i marljivima pružiti prilika da pokažu i predstave svoje ideje i radove te svojim primjerom budu pokretač pozitivnih promjena u školi.

Projektom su obuhvaćena različita područja (digitalni marketing, industrijski dizajn, umjetnost, dramsko stvaralaštvo, računalstvo, matematika…).

Ovisno o interesima učenici će imati priliku izraziti svoju darovitost i kreativnost te to podijeliti s ostalim učenicima škole. Predavanja stručnjaka o različitim zanimljivim temama bit će prilika za proširivanje vidika učenika. Osim što će naučiti raditi s konkretnim „alatima“ učenici će imati priliku čuti kako izgleda pojedini studij i buduće zanimanje kroz razgovor sa studentima matematike, ekonomije, strojarstva, računalstva….

U goste su nam došli studenti Ekonomskog fakulteta te održali predavanje o društvenim mrežama i pozvali učenike da se uključe u izradu i osmišljavanje objava za Instagram profil Učeničke zadruge.

Pokretanjem društvenih mreža Učeničke zadruge bit ćemo u skladu s novim vremenima jer nešto što su prije bile školske novine sada su društvene mreže…

Ljiljana Lozančić, učiteljica Tehničke kulture

« Svibanj 2024 »