Dana 9. svibnja 2022. obilježili smo Dan Europe

Autor: Marinela Rebić, 24. 5. 2022.

Učenici su u tjednu od 9.5. do 13.5. izrađivali zastave članica Europske unije te je najavljen natječaj za najbolji plakat s tematikom Europe i Europske unije. U holu škole učenicima i učiteljima ponuđeni su edukativni materijali pod motom „EUROPA više zajedno! Iz kojih izdvajamo: „Cilj je proširiti pogled mladih na njihovu europsku budućnost. Razvijati svijest učenika o tome da su dio Europske unije i da mogu sudjelovati u stvaranju Europe budućnosti.  Pozivaju se učenici na aktivno sudjelovanje!

Učenice 7.b razreda Mihaela, Margareta, Vita i Monika napravile su plakat pod naslovom "Kako je Europa dobila ime", dok su učenici 5.d razreda sudjelovali u prezentaciji materijala i brošura s tematikom EU.

Učenici 5. i 6. razreda na satovima povijesti i Povijesno-glagoljaška skupina "Vukovinski glagoljaši" napisali su poruke pozitivnih vrijednosti (mir, vjera, domovina, prijateljstvo, ljubav, glazba, humanitarna pomoć, tolerancija...) na svoje papirnate ruke. prema golubici mira. Poruke su na latinici, ukrajinskoj ćirilici, glagoljici…

Ovo je prva godina u kojoj smo realizirali veću aktivnost za obilježavanje Dana Europe, a imamo već nove ideje i planove za sljedeću školsku godinu.

Za sljedeću školsku godinu planiramo organizirati terensku nastavu u Informacijski centar Kuće Europe u Zagrebu, Augusta Cesarca 4-6, gdje će učenici biti uključeni u interaktivno predavanje o različitim temama Europske unije.

Želimo zahvaliti Informacijskom centru Kuće Europe u Zagrebu na velikoj podršci u obliku vrijednih besplatnih edukativnih materijala za poučavanje o Europskoj uniji.

« Svibanj 2024 »