Učitelji povodom Dana učitelja - na predstavi Čisto ludilo

Autor: Marina Zorić, 10. 10. 2012.

Učitelji  naše škole pogledali su 10.10.2012. kazališnu predstavu „Čisto ludilo“ u kazalištu „Komedija“ i odlično se zabavili.

Ova unikatna komedija događa se u frizerskom salonu „Čisto ludilo“ i ispunjena je spontanim, iskričavim humorom. Uvijek je tijesno vezana za grad u kojem se događa, lokalne prilike i ljude, a sve što se u njoj upotrebljava stvarno je i autentično. Originalna američka predstava proglašena je više puta najboljom predstavom godine, ušla je u anale svjetskoga humora, a svojevremeno je uvrštena i u Guinessovu knjigu rekorda kao predstava s najdužim neprekinutim igranjem na svijetu. Tekst je preveden na deset jezika, doživio je 42 različite postave u Sjedinjenim Američkim državama, a igrao se, među ostalim i u Barceloni, Rimu, Parizu, Madridu, Budimpešti, Buenos Airesu, Rejkjaviku, Tel Avivu, Melbourneu, Johanesburgu i Seulu. U svijetu postoji i fun club obožavatelja ove predstave, koji putuju po cijelom svijetu kako bi pogledali svaku novu produkciju.

Ova se komedija potvrdila kao hit repertoarni naslov gdje god je igrana, a njezina svježa i originalna interaktivna forma predstavlja novost i za glumački ansambl i za publiku, jer ovakav kazališni format još nije viđen u Hrvatskoj. Urnebesno smiješan krimić nema uvijek isti kraj, te ga u pravilu publika dolazi gledati i po više puta.

Redateljica: Nina Kleflin
Scenograf: Osman Arslanagić