Upis na izbornu nastavu njemačkog jezika

Autor: Administrator , 25. 5. 2021.

Dragi učenici 3. razreda i poštovani roditelji,

bliži se kraj školske godine i prelazak učenika u 4. razred. To je ujedno vrijeme kada se učenicima nudi mogućnost upisa na izbornu nastavu njemačkog jezika, a koji je uz engleski jezik u Europskoj Uniji izuzetno bitan. Uz samu važnost međukulturne pismenosti i komunikacije, svi smo svjesni toga da se danas već na većini radnih mjesta očekuje poznavanje engleskog jezika, a da poznavanje drugog pa i više jezika čini prednost koja može značiti razliku između zaposlenosti i nezaposlenosti. Kako djeca od najranije dobi vrlo brzo i neopterećeno uče nove strane jezike, vrlo je važno da strani jezik započnu učiti u što ranijoj razvojnoj fazi poštujući njihove želje i sposobnosti.

U svrhu planiranja izborne nastave u sljedećoj školskoj godini, stručna služba je uputila online anketu za roditelje o iskazivanju interesa, a učiteljice 3. razreda će prije početka sljedeće školske godine podijeliti učenicima suglasnost za upis na izbornu nastavu njemačkog jezika. Ovih dana će se učiteljice njemačkog jezika, Romana Perečinec i Nikol Igračić Trupčević osobno predstaviti učenicima uz kratko upoznavanje s njemačkim jezikom.

Na poveznici pogledajte brošuru Njemački otvara mnoga vrata za promociju njemačkog jezika.

Priloženi dokumenti:
BROSURA_KDV_2020.pdf (2.06 MB)