ŠKOLSKI PROJEKT: VOLIM ŠKOLU

Autor: Marinela Rebić, 27. 12. 2023.

Aktivnosti u prosincu

U okviru školskog projekta "Volim svoju školu", čiji je osnovni cilj promocija mentalnog zdravlja učenika, učenici su u prosincu doživjeli pravu radost kroz timski rad i zajedništvo dok su se pripremali za školsku priredbu. Ovo iskustvo pozitivno je utjecalo na njihovo mentalno zdravlje i povećalo njihovo samopouzdanje.

Na Božićnoj priredbi 21. i 22. prosinca 2023, učenici od petog do osmog razreda prezentirali su plakate koje su izradili, na kojima su opisali i vizualno prikazali sve što je bilo pozitivno u 2023. godini, te su također podijelili svoje dobre odluke za nadolazeću novu godinu.

Tijekom mjeseca studenog i prosinca, učenici su također marljivo izrađivali različite proizvode za Božićni sajam, pri čemu je prihod od prodaje namijenjen u humanitarne svrhe.

Rezultati projekta:

Postići  da učenici vole školu kao mjesto gdje se osjećaju sigurno i zaštićeno. Škola treba biti mjesto koje ima mogućnost za druženje, mjesto susreta i razvoj samopouzdanja učenika: kroz zajednička druženja i udaljavanje od „ekrana“ kroz bavljenje aktivnostima koje imaju pozitivno djelovanje na mentalno zdravlje učenika.

Prosinac: Izrada plakata gdje su učenici opisali i slikovito prikazali što je bilo dobro u 2023. godini te koje su dobre odluke za Novu godinu.

Božićni sajam za koji su pripremljeni radovi kroz zajedničke aktivnosti tijekom studenog i prosinca. Prihod od božićnog sajma bio je namijenjen u humanitarne svrhe. Kroz ove aktivnosti razvoj empatije, duh zajedništva, pozitivan timski rad učenika.

Kroz prezentaciju plakata pred roditeljima i učenicima dodatno osnaživanje i razvoj samopouzdanja učenika. Uz zvuke božićnih pjesama postignut je duh zajedništva i pozitivno ozračje.