Školski projekt (Ne)moguća misija

Autor: Marinela Rebić, 22. 11. 2023.

Povodom Svjetskog dana djece u Gradskoj je upravi 20. studenoga 2023. organiziran svečani prijem za osnovnoškolce koji su osmislili i proveli svoje participativne projekte. Prijemu su prisustvovali i učenici Iskra Plodinec (4.b) i Toma Gavran (6.d), u pratnji školske psihologinje Mateje Pavlinovac. Učenici su u ime naše Škole primili nagradu koju im je uručio gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar.

Projekt u kojem su naši učenici sudjelovali tijekom prošle školske godine, a koji su nazvali (Ne)moguća misija, imao je za cilj zajedničko uređenje školskog prostora. Učenici su tako, uz podršku učitelja i učiteljica te stručnih suradnica, uredili pojedine učionice, osmislili i uredili dva kutka na školskome hodniku, izrađivali matematičke kalendare koji krase sve školske prostorije, uredili dvorište i izradili kućice za ptice te sudjelovali na kreativnim radionicama i predavanjima.

Iskra, Toma i psihologinja Mateja su rezultate projekta prikazali 11. listopada na prezentaciji provedenoj u okviru Dječjeg tjedna. Projekte su tada procjenjivali članovi žirija sastavljenog od dječjih gradskih vijećnika i njihovih mentora, a danas je svim učenicima uručeno priznanje i nagrada za ideju i rad!

Zahvaljujemo na prilici za sudjelovanje u participativnom projektu i čestitamo svim velikogoričkim učenicima na kreativnosti i rezultatima!