Jež i jelenak u potrazi za boljim životom

Autor: Marija Lešić, 6. 5. 2014.

Učenici šestog F razreda prijavili su svoj projekt "Jež i jelenak u potrazi za boljim životom".

U prilogu pročitajte njihove sastavke koji na zanimljiv i poučan način govore o važnosti šumskih bića, kao što su jež i jelenak. Također možete vidjeti što su sve napravili kako bi sačuvali bioraznolikost.

Više pročitajte na: http://www.bioteka.hr/modules/uradisam/article.php?storyid=33

U projektu Bioteka cilj nam je bio da damo ljudima do znanja o ugroženosti naših životinja i da zaštitimo prirodne bioraznolikosti. Ne znamo je li smo u tom našem cilju uspjeli, ali se nadamo da smo dovoljno upozorili da pomognu ugroženim životinjama i da prestanu zagađivati okoliš  jer je i to jedan razlog njihove ugroženosti.

Za početak projekta krenuli smo s anketama. U njima su bila kratka pitanja o tome što su ljudi kroz godine vidjeli, koje su to životinje prije bile u većem broju, a sada su u manjem. Podijelili smo se u nekoliko skupina i krenuli u akciju. Neki od nas su išli anketirati susjede i ljude u susjednim ulicama, a neki su išli anketirati profesore iz škole.

Povodom odgovora, krenuli smo raditi zanimljive i poučne prezentacije o ježu i jelenku. Naša izlaganja su čuli niži i viši razredi, svima se izlaganje jako svidjelo i većina učenika bila je dosta kativna i zainteresirana te su imali puno pitanja na koja smo im mi vrlo rado odgovarali. Kako bi izlaganje bilo što učinkovitije, bilo je popračeno s izrađenim bio-karticama, na kojima su se nalazile dodatne zanimljive i korisne informacije o ježu i jelenku.

Također, radili smo i razne sastavke vezane za ježa i jelenka koji su postavljeni na  internet stranicu naše škole i radili plakate koji su izloženi u velikom hodniku.

Kad ovaj natječaj završi postoji mogućnost da nastavimo provoditi naš projekt. Volimo životinje i prirodu i želimo im pomoći da imaju bolji i sigurniji život

Filip Ivančev, 6 F

Priloženi dokumenti: