POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Mladen Grahovac, 15. 9. 2017.

Učenici triju osmih razreda naše škole su 8. i 9. rujna 2017. godine sudjelovali u projektu Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar Posjet učenika osmih razreda Vukovaru. Zajedno sa svojim nastavnicima  boravili su u hostelu Dubrovnik.

Prvi dan, u petak, posjetili smo Muzej vučedolske kulture i Križ na ušću Vuke u Dunav.  Nakon toga smo slušali dva predavanja pod nazivom Domovinski rat i Bitka za Vukovar, a navečer smo išli u šetnju gradom i u disko. Drugi dan obilazili smo MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204.VU brigade , Spomen- dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja-Vukovarska bolnica '91, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara gdje smo paljenjem svijeća i minutom tišine odali počast svima koji su poginuli u obrani Vukovara i za slobodu Hrvatske.Posjet je završen  Školom mira te Kvizom znanja u kojem su sudjelovali Maja Vranić i Ratimir Karlović i zauzeli 3. mjesto.

Usprkos tomu što nam je autobus prvi dan kasnio dva sata, bilo nam je jako zabavno. Zabavno je bilo što smo cijela generacija bili skupa pa smo se u ta dva dana  zbližili, veselili, družili i uživali u ljepotama grada, a posebno na šetnici uz Dunav. Tužno i potresno bilo je gledati ožiljke i prisjetiti se strahota koje su se dogodile na tim prostorima za vrijeme Domovinskog rata. Najtužnije nam je bilo u bolnici tako da su neki i plakali.Ovaj posjet Vukovaru sigurno nikada nećemo zaboraviti.

Sara Đurašin i Lorena Ćosić  8.b

Fotografije u galeriji.