Posjet učenika PŠ Buševec i OŠ Vukovina OŠ Mihovil Naković u Koljnofu

Od 7. do 9. listopada učenici trećih i četvrtih razreda PŠ Buševec i šestih, sedmih i osmih OŠ Vukovina u pratnji ravnatelja, tajnice i učiteljica posjetili su svoje prijatelje u Osnovnoj školi Mihovila Nakovića u Koljnofu.

Zajedničko druženje započelo je vožnjom na bob stazi. U subotu je osvanuo sunčan i prohladan dan. Slijedio je posjet etno selu Fertöszéplak u kojem se održavao jesenski festival i seoska olimpijada. Domaće djevojke i mladići natjecali su se u trčanju s ljestvama, vožnji bundeva u tačkama i sl. Domaći i gosti okušali su se u kreativnom rezbarenju bundeva te seoskim dječjim igrama ( gađanje limenki, privlačenje puža, hodanje na štulama, udaranje u lonce, tave i zvonca…). Divljenje su izazvali izloženi domaći kolači i razne rukotvorine. U zavičajnom muzeju mogao se razgledati nekadašnji način života na selu. Nakon ručka u mjestu Fertödu krenulo se u šetnju prekrasnim parkom i dvorcem obitelji Esterhazy iz 18. stoljeća koji se još naziva mađarski Versailles. U nedjelju srdačni oproštaj od dragih, gostoljubivih domaćina uz želje za ponovni susret.

Nina Mulc

objavio: Mladen Grahovac   datum: 14. 10. 2016.

« Svibanj 2018 »