Mladi tehničari drugi u državi!

Autor: Emina Gudelj, 16. 4. 2015.

Na 57. državnom natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotri mladih poduzetnika u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015. godine, sudjelovalo je 268 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Između ostalih  sudjelovala je i OŠ Vukovina sa dva natjecatelja Antunom Drobnjakom ( 8. b ) i Filipom Rožićem ( 6. f ).

Antun je sudjelovao u kategoriji Automatika pod vodstvom mentora Mladena Dugonjića a Filip u kategoriji Modelarstvo uporabnih predmeta pod vodstvom mentora Josipa Gudelja i to s velikim uspjehom.

Vratili smo se iz Primoštena s odličnim rezultatima. Filip Rožić osvojio je 2. mjesto s izradom kuhinjske police, a Antun Drobnjak je bio 5. izradom Modela uređaja za sortiranje čime je naša škola osvojila drugo i peto mjesto u svojim kategorijama.

Dokazano je da tehnička kultura nije temeljena samo na spretnosti već i kreativnosti te da se uz malo truda i želje može puno postići.

Ove godine učenci naše škole  Filip Rožić sa mentorom Josipom Gudeljom i Antun Drobnjak sa mentorom Mladenom Dugonjićem zbog odličnih rezultata na 57. županijskom natjecanju mladih tehničara pozvani su na državno natjecanje.

Na 57. državnom natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotri mladih poduzetnika u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015. godine, svoje znanje pokazalo je 268 učenika u 12 kategorija  viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Domaćin natjecanja i smotre na državnoj razini bila je Osnovna škola Primošten, a mjesto održavanja bio je Hotel Zora.

8.4.2015. svečanim otvorenjem započelo je 57. državno natjecanje mladih tehničara i 3. smotra mladih poduzetnika. Sljedeći dan, 9.travnja, u 8.00 h započelo je rješavanje ispita. Nakon sat i pol završio je pismeni dio i započeo je praktični zadatak.

Kroz 8 školskih sati nekoliko pauza i ručka, u 19.00 h završio je praktični zadatak. Nastavak natjecanja bio je sljedeći dan 10.4. gdje su natjecatelji trebali prezentirati, obraniti svoj rad.

Uz velike napore i trud učenika, ali i njihovih mentora kroz ta tri dana naši učenici postigli su odlične rezultate, ali se i zabavili jer to je ipak nagrada za njihov trud i znanje.

Rezultati:

2. mjesto Filip Rožić, 6. raz. mentor Josip Gudelj – Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina
5. mjesto Antun Drobnjak, 8.raz. mentor Mladen Dugonjić - Automatika

Velike čestitke učenicima na njihovom rezultatu kao i njihovim mentorima.

Na dolasku nas je dočekalo lijepo vrijeme i prekrasna panorama:

Prije početka natjecanja još malo ohrabrenja i podrške od strane mentora:

Ponosni na svoje radove:

Na povratku, zasluženi odmor: