Vikend s Gradišćancima

Autor: Vladimir Matun, 28. 10. 2014.

Vikend 16.- 18. listopada bio je „rezerviran“ za naše drage prijatelje iz Gradišća. U posjet su nam došli učenici i učitelji dvojezične OŠ Mihovil Naković iz Kophaze, tj. Koljnofa, sa  ravnateljicom gospođom  Ágnes Sarközy.

U petak po dolasku oko 17 sati dočekali su ih njihovi domaćini, učenici, učitelji i ravnatelj gospodin Krešimir Matašin PŠ Buševec te OŠ Vukovina, kod kojih su smješteni.

Subota je po običaju rezervirana za cjelodnevno zajedničko druženje, usavršavanje hrvatskog jezika i izlet. Ove godine na programu je bio posjet bio parku Divlje Vode koji je dio  parka prirode Žumberak - Samoborsko gorje koji je zbog svoje prekrasne prirode osnovan 1999. Nalazi se u dolini potoka Bregane koji protječe kroz park dajući mu posebnu ljepotu i ugođaj. Površina parka iznosi 44 000 m2. Uživali smo u različitim sadržajima što ih nudi park; ribnjak, zoološki vrt, igralište za djecu, igralište za mali nogomet, jezero za sportski ribolov, kapelica kardinala Stepinca i kardinala Kuharića. Potom smo posjetili grad Samobor koji smo razgledali uz stručno vodstvo. Nakon razgleda organiziran je ručak u predivnom restaurantu  hotela „Lavica“. Povratak je bio u poslijepodnevnim satima.

U 19:00 sati u PŠ Buševec održan je domjenak na koje smo pozvali ugledne goste i prijatelje. Između ostalog nazočili su gospodin Neven Topolnjak, predstavnik školstva grada Velike Gorice, u ime gradonačelnika Dražena Barišića, te gospodin dr. sc. Ante Žužul

predsjednik Uprave Školske knjige. Iskoristili smo priliku te su učitelji Dunja Katulić i Vladimir Matun održali kratko izlaganje prisjetivši se proteklih 20 godina.

Okupljenima se obratio i ravnatelj Krešimir Matašin, a posebno dojmljiv govor imali su ravnateljica Ágnes Sarközy te gospodin Ante Žužul koji je uime Školske knjige obećao i dalje pomagati učenike OŠ Mihovil Naković onim što im najviše treba, knjigama na hrvatskom jeziku.

Nedjeljom nakon Svete Mise u crkvi Sv. Ivana Krstitelja u Buševcu i ručka oko 13:30 kod svojih domaćina vrijeme je predviđeno za rastanak.

Do slijedeće godine…

Slike možete pogledati u fotogaleriji.