Djeca za djecu

Autor: Bernarda Kefelja, 7. 5. 2021. 09:19

Još naših učenika uključilo se u darivanje učenika iz drugih škola.
Učenici 1., 2. i 4. razreda naše Područne škole Mraclin, zajedno s učiteljicama Brankom P., Vlastom Š. i Marinom N. poslali su pakete učenicima 1.a razreda učiteljice Sonje Rokić i 1.b razreda učiteljice Lucije Kovačić 1.osnovne škole Petrinja.
Učiteljice Sonja i Lucija zahvalile su na svemu i poslale fotografije sretnih prvašića. Njihove i naše fotografije možete vidjeti u nastavku :)

Dan hrvatske knjige

Autor: Administrator , 23. 4. 2021. 08:43

U četvrtak 22.4. obilježili smo Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige i autorskih prava u 1.b i 2.b. U goste nam je došla učiteljica njemačkog jezika u našoj školi, Romana Perečinec, koja je ujedno i prevoditeljica, a ove godine prevela je slikovnicu koju je napisao belgijski ilustrator i pisac za djecu Jan de Kinder. Pročitala nam je slikovnicu ˝Veliki vuk, a boji se šume˝, koju su djeca usporedila s poznatom Crvenkapicom, ali nam je ispričala i ponešto o zanimanju prevoditelja i čime se sve prevoditelji služe u svom poslu.

Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 22. 4. 2021. 18:44

Naši učenici na različite su načine obilježili Dan planete Zemlje.

Svi zajedno vrijedno smo radili da naučimo što sve možemo napraviti da naša planeta Zemlja bude čista te smo to i primijenili u praktičkim zadacima.

Vijesti iz razreda i okolice te nekoliko fotografija donosimo u nastavku, a više fotografija možete vidjeti na Facebook stranici škole.

„Uskrs u mojem zavičaju“ u 3. razredu PŠ Mraclin

Autor: Administrator , 16. 4. 2021. 20:58

„Uskrs u mojem zavičaju“ u 3. razredu PŠ Mraclin

Organizacija nastave od ponedjeljka 19.04.2021.

Autor: Bernarda Kefelja, 16. 4. 2021. 11:45

Dragi učenici, poštovani roditelji,

od ponedjeljka 19. travnja 2021. godine nastava se za sve učenike od 1. do 8. razreda održava u školi, po modelu A.

I dalje se potrebno pridržavati svih epidemioloških mjera.

Modelarska liga - županijska razina

Autor: Administrator , 12. 4. 2021. 19:09

Učenici Tara Petračić i Jan Dolački iz 8.b razreda sudjelovali su kao tim na županijskoj razini Modelarske lige radom pod nazivom „Dječje igralište Vukovina“ te su osvojili prvo mjesto i plasirali se na državnu razinu.

Modelarska liga  ekipno je  natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama.

Na sljedećoj poveznici može se pogledati promotivni video rada:

Ponosna mentorica

Ljiljana Lozančić

Radovi u PŠ Rakitovec

Autor: Administrator , 12. 4. 2021. 18:18

I tijekom proljetnih praznika u našoj Ekoškoli u Rakitovcu, koju polaze djeca iz Rakitovca i Turopolja, bilo je radno. Naime, donaciju područnoj školi, koja je pretrpjela oštećenja nakon snažnog potresa prošle zime, poslali su Davorka i Reiner Wagner iz Düsseldorfa. Davorka i Reiner, hvala vam od ♥.

Kako je građevinsku sanaciju škole proveo grad Velika Gorica, odlučili smo prebrusiti i polakirati parket u učionicama. Radove je izvodila firma naših sumještana Franje Jagustina i Maria Lozića.

Novaca je ostalo. Kako smo već imali određenih materijalnih šteta na školi, a i krađu starog papira, mogli smo realizirati i davnu želju za postavljanjem video nadzora. Radove je izvodio Zoran Smrekar, a u pomoć mu je uskočio i Ivan Kovačević.

Pošto njihova djeca polaze našu školu, radove su odradili volonterski.

Ostaje nam samo zahvaliti im od svega ♥.

OBAVIJEST - održavanje nastave od 12. do 16. travnja 2021.g.

Autor: Bernarda Kefelja, 9. 4. 2021. 11:43

Poštovani učenici i roditelji,

obavještavamo vas da će prema najavi ministra učenici od 5. do 8. razreda matične škole od 12. do 16. travnja 2021. imati nastavu na daljinu sukladno Odluci o organizaciji nastave u Zagrebačkoj županiji koja je donesena na preporuku Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije.

Nastava će se odvijati u realnom vremenu preko platforme Teams prema trenutno važećem rasporedu za nastavu. Učenici 6. i 8. razreda kreću s nastavom u jutarnjoj smjeni, a učenici 5. i 7. razreda u popodnevnoj smjeni.

Učenici od 1. do 4 razreda matične škole te svi učenici područnih škola nastavu će imati u školi.

Radost darivanja

Autor: Administrator , 1. 4. 2021. 16:54

Učenici 2.a Podmlatka Crvenog križa naše škole i učiteljica Melita Krkanić su ukrasili i napunili uskrsne košarice slatkišima, čestitkama i pisanicama koje su sami izradili. Ravnateljica se zahvalila i njima poslala iznenađenje koje će ih dočekati na klupama kad se vrate u školu.

Održana volonterska eko-akcija u našoj školi

Autor: Administrator , 1. 4. 2021. 16:41

„Jabuka za školu“, bio je naziv male volonterske eko akcije, koja je bila održana 15. 3. 2021 u prostorima naše škole. Učenici 7.d razreda pod vodstvom vjeroučitelja, prof. Antuna Greganića marljivo su posadili 11 sadnica zimskih jabuka u prostoru školskog eko voćnjaka i tako mu povećali broj sadnica.

Više na eko-akcija u našoj školi.

Obavijest - proljetni praznici

Autor: Bernarda Kefelja, 1. 4. 2021. 16:17